Sporta likmju tirgus pasaulē

Lai gan sporta likmju likšana ir ļoti populāra rietumu kultūrā, pasaulē nemaz nav tik daudz valstu, kurās sporta likmju likšana ir legāla un formāli nostiprināta valstu likumdošanā. Pasaulē ir tikai daži desmiti valstu, kur tas formāli ir atļauts. Globālais sporta likmju tirgus ir apmēram 150 biljoni dolāru gadā, kas, lai gan šķiet liela summa, uz kopējo sporta industriju apgrozījumu ir niecīga summa.

Vienā no lielākajiem pasaules sporta likmju tirgiem, ASV, sporta likmju likšana tika legalizēta tikai nesen. Sporta likmes vienmēr ir bijušas legālas Nevadas štatā un atsevišķās speciāli administratīvās teritorijās ASV un liela daļa sporta likmju tika organizētas caur bukmeikeriem, kas darbojās šajās teritorijās.

Vislielākais sporta likmju tirgus pasaulē ir valstīs, kur, loģiski, ir visliberālākā attieksme pret sporta likmju industriju. Vislielākais tirgus apgrozījums ir tādās valstīs kā Lielbritānija un Austrālija. No iepriekš minētajiem 150 biljoniem, Lielbritānijā gadā tiek izspēlēti 14 biljoni ASV dolāri. Bukmeikeri sagaida, ka nākamajos gados strauji augs ASV tirgus daļa, tādēļ sagaidāms, ka šī valsts kļūs par līderi sporta likmju tirgū.

Ja analizējam lielākos sporta turnīrus, kur ir legālas iespējas likt likmes, vadošais ir “Super Bowl” ASV. Kā iepriekš minēts, ASV vēl ir salīdzinoši mazs sporta likmju licēju skaits, tomēr uz šo sporta turnīru likmes tiek liktas ļoti daudz. Tas ir ne tikai vispopulārākais sporta pasākums ASV, bet uz to sporta likmes tiek liktas arī citās vietās pasaulē. Ārpus ASV vispopulārākais sporta veids, uz kuru tiek liktas sporta likmes ir futbols. Pasaules kauss ir populārākais šī sporta veida turnīrs sporta likmju licējiem.

Lai gan likt sporta likmes oficiāli ir atļauts tikai mazā daļā pasaules valstu, piekļuve sporta likmēm ir lielākajai pasaules daļai. Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, kad visa likmju likšana tiek organizēta internetā, daudzas valstis neregulē un nespēj regulēt to, vai viņu iedzīvotāji liek sporta likmes. Ņemot vērā to, ka vieglāk ir atļaut šo nozari un aplikt to ar nodokļiem, daudzas valstis jau tagad domā par šīs nozares legalizāciju.

Uzzini vairāk arī – https://www.optibet.lv/lv/totalizators/