Izplatītie krāpniecības mehānismi spēļu automātus            

Mehāniski spēļu automāti un to monētu pieņēmēji bieži ir bijuši viegli ievainojami un ietekmējami ar dažādām krāpšanas ierīcēm un citiem krāpšanas paņēmieniem. Vēsturiski bieži izplatīts veids bija mēģināt spēļu automātā ievietot īsu plastmasas stiepli, kas ir izvērta tieši monētas formā. Šī problēma bija specifiska ASV, jo tās valūtas mazākā vērtība peniji bija ļoti viegla, tāpēc pareizi izvērta plastmasa bija ļoti laba alternatīva gan tās svarā, gan platumā, gan apkārtmēra izmērā. Krāpniekiem nebija grūti saprast, pēc kādiem parametriem jāveido viltus plastmasas monētas ietvars, ko ievietot spēļu automātā. Bija nepieciešams tikai nosvērt un nomērīt monētu. Var šķist, ka šī metode ir sarežģīta un mazu plastmasas disku ražošanas būtu bijusi loģiskāka, taču tie bija pa smagu, ja tos mēģināja izveidot pareizā platumā un apkārtmērā. Šī metode bieži tika atklāta, jo plastmasas objekti radīja problēmas aparātam, kad tas nākamajam spēļu automāta klientam mēģināja atgriezt naudu. Tad kazino spēļu automāts salūztu un tā operators ātri saprastu, ka tuvumā ir bijis krāpnieks. Šī metode kļuva par neefektīvu, kad spēļu automātos monētu atpazīšanai sāka izmantot tehnoloģijas, kas atpazina monētu pēc citiem parametriem, ne tikai svara un izmēriem.

Vēlāk, kad monētu atpazīšanai jau tika izmantoti gaismas sensori, kas nolasīja ievietotās monētas rakstu un attēlu no tās reljefa, krāpnieki mēģināja apiet šo tehnoloģiju, spēļu automātu gaismas sensorus apmulsinot ar citiem gaismas avotiem, piemēram, ievietojot spēļu automātā priekšmetus, kas atspoguļojas un, tā vietā, lai neatpazīto monētu atdotu atpakaļ, to pieņēma kā kādu no valūtas nomināliem.

Mūsdienās izmantotās tehnoloģijas ir ļoti kompleksas un spēļu automātus ir ļoti grūti apkrāpt tajās ievietojot dažādus mānīgus priekšmetus. Spēļu automātos izmantotā tehnoloģija ir līdzvērtīga, kāda tā ir lielākajā daļā pasaules banku. Ņemot vērā naudas viltošanas sarežģīto dabu un to, ka spēļu automāti visbiežāk ir novēroti ar novērošanas kamerām, tie arī nekļūst par naudas viltotāju mērķiem. Spēļu automāti arī vairs nepieņem tik salīdzinoši vērtīgas monētas, kā agrāk.