Totalizatori cauri laikiem.

Totalizatori un dažādas likmes uz notikumiem, kas norisinās ne tikai sportā, bet arī kultūras dzīvē, pasaulē veido veselu industriju, kas ik gadu apgroza ārkārtīgi lielas naudas summas. Vēl lielākas šīs summas ir Āzijā, kur azartspēles un derības nav īsti atļautas, tādēļ pagrīdes azartspēļu bizness plaukst un zeļ ar katru minūti.

Saprotams, ka likmes un derības balstās un grozās ap dažāda veida skaitļiem, tādēļ daudzi uzskata, ka labākais veids, kā likt likmes, ir izpētīt un paļauties uz komandas vai spēlētāja statistiku un citiem nozīmīgiem skaitļiem viņa karjerā, lai varētu precīzāk prognozēt rezultātu. Nevēlamies šo ilūziju sagraut, bet statistika ne vienmēr ir tā, kas nosaka to, vai likme būs laimīga. Dažkārt visu nosaka vienkārši liktenis…

Totalizators un sporta likmes nav mūsdienu izgudrojums. Likmes uz dažādiem sporta notikumiem un to iznākumu, ir veiktas un liktas no laika, kad sports vispār kļuva par interesantu derību objektu, respektīvi, tā rašanās brīža Antīkajā Grieķijā, jeb precīzāk 12.gadu tūkstotī pirms mūsu ēras.

 

Vai eksistē totalizatoru stratēģijas?

Jau no tā laika tiek meklētas dažādas stratēģijas un veidi kā derību iznākumu panākt pēc iespējas patīkamāku derību slēdzējam. Ļoti liela ietekme uz spēlēm, kas norisinās ārpus telpām, ir laikapstākļiem. Jā, pat tāds sīkums kā lietus vai spoža saule var pilnīgi pretēji pavērst spēles gaitu un rezultāts itin nemaz nelīdzinātos vēlamajam. Pastāv uzskats, ka derību slēdzēji iedalās divās daļās:

  • vieni uzskata, ka viss atkarīgs no veiksmes un nav iespējams paredzēt to, vai futbola spēle beigsies ar rezultātu 3:2 vai 2:3;
  • citi savukārt liek likmes balstoties uz gadiem iekrātu pieredzi, izpētītu spēles un spēlētāju statistikām un likmju licējus, kas paļaujas uz laimi, neuztver par nopietniem konkurentiem.

 

Pirmie bukmeikeri tādi, kādus tos pazīstam šodien, parādījās aptuveni 19.gadsimta Anglijā un no tā brīža regulāri ienes vidēji 15 miljardu mārciņu lielus ikgadējus ieņēmumus. Interesanti, ka viens no savdabīgākajiem derību objektiem ir Anglijā. Un likme vienmēr tiek likta uz Ziemassvētku vakaru. Nē, tā netiek likta saistībā ar Ziemassvētku vecīti, bet gan par laikapstākļiem!

 

Tāda lūk ir aizraujošā sporta likmju un totalizatoru pasaule. Tuvojoties pasaules čempionātam hokejā, bukmeikeru kantori un sporta bāri noteikti startēs ar patīkamiem, interesantiem un saistošiem piedāvājumiem jebkuram interesentam.